Dzieci z Polskiej Szkoły Katolickiej im. ks. Ignacego Posadzego oraz z parafii św. Alberta Wielkiego w Burbank IL wraz z siostrami Wiolettą i Beatą oraz z ks. Sergiuszem wyjechały na Kolonie z Bogiem na Florydę. Kolonie rozpoczęły się Mszą św. w parafii, po której udaliśmy się do Cincinnati, by zwiedzić Muzeum Stworzenia oraz Arkę Noego.

W kolejnym dniu byliśmy w Sea World, gdzie widzieliśmy wspaniałe pokazy orek, delfinów, fok i innych zwierząt. Byliśmy także w Kennedy Space Center, gdzie oprócz wszystkich rakiet, miejsc, gdzie są przygotowywane niesamowite wyprawy, swoje miejsce szkoleń mają astronauci, a także pracuje tam tysiące inżynierów i naukowców, którzy są dużą częścią kosmicznych lotów!

Floryda – to niezliczone plaże, dlatego i my również spędziliśmy trochę czasu, aby nacieszyć się pływaniem w oceanie. W szóstym dniu byliśmy w Aquaticum, czyli w wodnym parku.

W kolejnym dniu przejechaliśmy do Tampa i byliśmy w Bush Garden – w parku rozrywki. Dzień zaczęliśmy od przejazdu pociągiem, gdzie mogliśmy podziwiać zwierzęta. Ogladaliśmy występy na lodzie, byliśmy również w cyrku. Zjeżdżaliśmy na rollercoasterach, wodnych zjazdach, a na koniec poszaleliśmy samochodzikami!

Ostatni dzień na Florydzie spędziliśmy na statku pirackim! Mieliśmy przeszkolenie i zaliczyliśmy pierwszy stopień. Dostaliśmy czapki, korale i uczyliśmy się strzelać! Świetnie się bawiliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy razem z piratami. W drodze do Chicago ostatnim przystankiem były jaskinie, które zwiedziliśmy. Kolonie – był to czas przeżyty z Panem Bogiem na modlitwie we wspólnocie i podziwianiu Bożego stworzenia. Bogu niech będą dzięki za wspaniały czas.

Zdjęcia

Więcej zdjęć można zobaczyć na Facebooku Polskiej Szkoły Katolickiej im. Ks. Ignacego Posadzego.