W Wielki Czwartek w parafii katedralnej w Tarnowie odbył się dzień skupienia dla młodzieży połączony z posługą dla najuboższych mieszkańców naszego miasta.
 
Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i rozważaniem Ewangelii o Ostatniej Wieczerzy Jezusa z Jego uczniami, aby lepiej zrozumieć prawdę, że „umywanie nóg jest drogą miłości Jezusa do człowieka”. Bycie uczniem to naśladowanie Nauczyciela; wspólnie zastanawialiśmy się, jak my dzisiaj możemy iść drogą służby i dawać Miłość drugiemu człowiekowi. Po posileniu się Bożym Słowem przeszliśmy z przybyłymi wolontariuszami do Auli Jana Pawła, aby przygotować posiłek dla mieszkańców „Domu dla Bezdomnych Mężczyzn". Pracy było sporo, ale każdy z nas podjął się jej z prawdziwą radością i włożył całe serce w to dzieło. Część z nas zajęła się przyrządzaniem obiadu, pozostali w tym czasie zadbali o piękne nakrycie stołów, zapakowanie upominków, a także przygotowanie inscenizacji o tematyce pasyjnej, którą po obiedzie obejrzeli nasi goście. Z zaproszenia na spotkanie skorzystało 36 osób.
 
Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile wydadzą dobre owoce w życiu każdego z nas i pomogą nam jeszcze lepiej przeżyć tajemnicę Triduum Paschalnego.
 
Dziękujemy z serca wszystkim wolontariuszom, którzy włączyli się w przygotowanie posiłku oraz darczyńcom, dzięki którym każdy z gości mógł otrzymać świąteczny prezent. Bóg zapłać!