Wraz z całym Kościołem w szpitaliku z naszymi rezydentami w Penrhos przeżywaliśmy Triduum Paschalne - trzy najważniejsze dni świąteczne w roku. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęła się w naszej świątyni o godz. 18.00.
 
Po hymnie Chwała na wysokości Bogu zamilkły dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. ciemnicy. W Wielki Piątek towarzyszyła nam modlitwa, skupienie i zaduma nad tajemnicą męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Bożego grobu trwała do godz. 20.00. Wielka Sobota była dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Był to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Ceremonię Wigilii Paschalnej zakończyliśmy procesją rezurekcyjną.
 
W Niedzielę Wielkanocną świętowaliśmy największą tajemnicę naszego zbawienia. Kierownik osiedla pan Michał Drewieński, kapelan ks. Edward i s. Anna towarzyszyli rezydentom w śniadaniu wielkanocnym wraz z poświęceniem pokarmów.
 
Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i siłę człowieka. Życzymy, aby święta Wielkanocne przynosiły pokój oraz życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha.
 

Galeria zdjęć