19 maja 2018 roku zakończyliśmy rok szkolny w Polskiej Szkole Św. Jana Pawła II w Phoenix w USA. Mszy Świętej przewodniczył JE Ks. Biskup Witold Mroziewski z Nowego Jorku. W tym roku w Polskiej Szkole uczyło się 189 dzieci i młodzieży, a 24 dzieci objętych jest dodatkowo katechezą w niedziele.
 
Od nowego roku szkolnego planujemy dołożyć dodatkową klasę 3-latków ze względu na duże zainteresowanie rodziców nauką ich dzieci w Polskiej Szkole. Do tej pory mieliśmy łączone 3 i 4-latki, ale grupa bardzo się powiększa. Jestesmy też jedną z nielicznych polskich szkół na Zachodzie Stanów z klasami licealnymi.
 
Od wielu lat nasza Polska Szkoła uczestniczy w Zjazdach Nauczycieli Polonijnych, które odbywają się co 2 lata w różnych Stanach Ameryki. Dzięki tym spotkaniom możemy zawsze liczyć na materialną pomoc z ramienia Polskiego Rządu i Konsulatu. Wszelkie dodatkowe środki pomagają nam w organizowaniu dla dzieci różnych wydarzeń oraz kolonii letnich.
 
Dzień później 20 maja 2018 roku ks. Biskup Witold Mroziewski udzielił Sakramentów; Bierzmowania i I Komunii 23 dzieciom i młodzieży. Do tych Sakramentów przygotowywało się 27 dzieci, niektórzy ze względu na rodzinę wyjechali do Polski, aby tam przystąpić do I Komunii.