Dnia 10 czerwca w Domu Polskim w Manchester, gdzie pracują trzy Siostry Misjonarki, odbył się Odpust na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, który był również formą dnia otwartego dla przybyłych z Manchester i okolic. 
 
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 11.30, którą koncelebrowało czterech księży, a głównym celebransem był nowo mianowany Prowincjał Księży Chrystusowców, ks. Krzysztof Olejnik. Trzej pozostali celebransi to: poprzednik, ks. Wojciech Świątkowski, Ekonom tejże prowincji, ks. Wojciech Rożdżeński i Kapelan Domu Polskiego, ks. Stanisław Leniart. W Liturgię Słowa zaangażowały się miejscowe siostry: s. Faustyna Drewniak i s. Dominika Kawalec oraz s. Halina Pierożak, która przyjechała z Morecambe koło Lancaster. Organistką była p. Krystyna Majewska, była Dyrektor Domu Polskiego, która kilka lat temu przeszła na emeryturę.
 
Pod koniec Mszy św. został przywitany nowo mianowany Prowincjał zarówno przez kierownictwo tegoż domu opieki, jak też przez s. Natalię wraz z siostrami,  podziękowano również poprzednikowi. Ważną osobą przybyłą na tę okazję był Konsul Generalny RP w Manchester Leszek Rowicki, który został oficjalnie przywitany przez ks. Prowincjała. Nie zabrakło oczywiście rezydentów Domu Polskiego, którzy byli pod bacznym okiem opiekunów.
 
Po Mszy św. był czas na posiłek, po którym nastąpiła część artystyczna wykonana przez zespół „Kabaret” z Parafii Miłosierdzia Bożego w Manchester. Grupa ta bardzo uświetniła tę uroczystość imponującym programem piosenek biesiadnych i towarzyskich pod kierownictwem pana Ryszarda Mikołajczyka. 
 
Ostatnim etapem Odpustu była loteria fantowa, w której chętnie uczestniczyli obecni, wygrywając ciekawe, a w niektórych przypadkach przydatne rzeczy. Poprowadził ją pracownik Domu Polskiego p. Daniel Miskas. Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze oraz w pięknym ogrodzie, gdzie można było spotkać wielu znajomych. Dopisała także pogoda, która wytrzymała do samego końca imprezy.