W sobotni poranek 16 czerwca 36 dzieci wraz z ks. Piotrem Skibą SChr, s. Joanną Grześ MChR i s. Moniką Mendel MChR zgromadziło się w naszej parafialnej świątyni w Płotach na wspólnej modlitwie.
 
Po błogosławieństwie wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy do Brojc na spotkanie dzieci z parafii, gdzie posługują księża chrystusowcy, zwane Górą Tabor. Na początku uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego. Po Eucharystii przeszliśmy na pobliskie boisko, gdzie miał miejsce festyn dla dzieci. Wśród wielu atrakcji największym zainteresowaniem naszych dzieci cieszyły się: wata cukrowa, warkoczyki, bańki mydlane, przeciąganie liny, tańce lednickie i „zimny prysznic”, który zapewniła straż pożarna z Brojc.
 
Po wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia wsiedliśmy do autobusu i postanowiliśmy jeszcze zobaczyć morze… Więc udaliśmy się do Rewala. Tam po pysznych lodach podziwialiśmy polskie morze, a niektórzy nawet skorzystali z małej kąpieli. Pełni wrażeń wieczorem wróciliśmy do Płot. Bogu niech będą dzięki za ten piękny dzień, podczas którego mogliśmy poczuć się jak uczniowie na Górze Tabor - chciałoby się powiedzieć jak apostołowie do Jezusa: „Panie, dobrze, że tu jesteśmy” (Mt 7, 14).