W dobiegającym końca roku duszpasterskim i katechetycznym Polska Misja Katolicka w Brukseli została, na prośbę miejscowego Episkopatu, przemianowana na Polską Wspólnotę Katolicką, której koordynowanie powierzono o. Damianowi Kopyto OMI. 
 
Decyzja ta, podjęta w porozumieniu z delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, biskupem Wiesławem Lechowiczem, miała na celu uwypuklenie powszechnego wymiaru Kościoła przy jednoczesnym zapewnieniu należytej opieki duchowej polskim emigrantom na stałe przebywającym w Królestwie Belgii.
 
Polonia w Brukseli stanowi jedną z najliczniejszych wspólnot narodowościowych w ramach belgijskiego Kościoła. Na co dzień wielu parafian angażuje się przez modlitwę w życie diecezji. Ważnym doświadczeniem żywego Kościoła w ostatnim czasie było wspólne przeżywanie procesji Bożego Ciała w centrum miasta. Procesja ta sprawowana w nadzwyczajnym rycie rzymskim ubogacona została tradycyjnym, polskim sypaniem kwiatów zorganizowanym dzięki pomocy s. Agaty i s. Krystyny. W historii polonijnej parafii w Notre Dame de la Chapelle zapisze się także uroczystość bierzmowania, którego naszej młodzieży udzielił miejscowy biskup Jean Kockerols.
 
Galeria zdjęć (fot. Katarzyna Gajos, s. Agnieszka Eltmann)