W pierwszych dniach grudnia s. Sylwia Chojnacka wraz z młodzieżą z krakowskiej wspólnoty stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia udała się na weekendowe rekolekcje. Spotkanie odbyło się w Zembrzycach w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowym Totus Tuus.
 
Tematem naszego spotkania była modlitwa – jej rola w życiu człowieka. Za duchową część rekolekcji odpowiedzialny był ks. Łukasz Nycz, który na co dzień posługuje w Fundacji. W swoich konferencjach poruszał istotne tematy związane z modlitwą – czym ona jest, jakie są przeszkody na modlitwie, co dzieje się z człowiekiem, kiedy przestaje się modlić. Przedstawiane treści oparte były na nauczaniu św. Jana Pawła II, który jest szczególnym Patronem stypendystów.
 
Oprócz konferencji był czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, okazję do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, a także wsłuchanie się w Boże Słowo podczas porannych medytacji. Dla uczestników był to bogaty czas w przeżycia duchowe, ale również okazja do wspólnotowej integracji. Nie zabrakło czasu na spotkania, wymianę własnych spostrzeżeń i doświadczeń, a także na udział w zabawie andrzejkowej.
 
Na koniec naszych dni skupienia odwiedził nas wyjątkowy gość – Święty Mikołaj, który dla każdego przygotował małą, słodką niespodziankę.
 
Mimo intensywnego programu dla uczestników był to czas zatrzymania się, oderwania od codzienności i spokojnego wejścia w rozpoczynający się okres Adwentu. Na nowo mogliśmy wzbudzić w sobie pragnienie, aby stać się człowiekiem modlitwy.