Od dnia 21 marca M. Ewa Kaczmarek, Przełożona Generalna naszego Zgromadzenia przebywa z wizytacją kanoniczną w Niemczech. Podczas wizytacji Matka ma okazję spotkać się osobiście z Siostrami Misjonarkami w ich wspólnotach oraz zapoznać się z ich aktualnymi radościami i trudnościami w wykonywanej posłudze.

W programie pobytu na ziemi niemieckiej znalazły się dotychczas również wizyty u biskupów, kapłanów i innych osób odpowiedzialnych za duszpasterstwo obcokrajowców. I tak 22 marca w Münster M. Ewę gościł ks. bp Dieter Geerlings, biskup pomocniczy diecezji, oraz pan Franz-Thomas Sonka.

25 marca natomiast miało miejsce spotkanie w Kolonii z wikariuszem biskupim, ks. prałatem Markusem Hofmanem, odpowiedzialnym w diecezji kolońskiej za zakony i misje obcojęzyczne. Tego samego dnia Matka wraz z siostrami udała się też do sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer.

W Kleve M. Ewa uczestniczyła we Mszy św., podczas której została przywitana przez ks. Zbigniewa Mintę TChr i wiernych parafii.

Galeria zdjęć