25 marca 2017 r. świętujemy w Bolonii odpust Matki Bożej Deszczowej. Do dobrego przeżycia tych uroczystości przygotowujemy się wraz z czcicielami Matki Bożej poprzez triduum modlitewne. Uroczystą Mszę św. celebruje i Słowo Boże głosi wikariusz generalny Mons. Stefano Ottani. Współcelebruje proboszcz Mons. Rino Magniani.
 
Dostojny gość w ciepłych słowach podkreśla wielką rolę obecności Matki Bożej w cudownej Ikonie i wyraża wdzięczność naszej wspólnocie na ręce s. Przełożonej Marzeny Plata MChR za posługę i rolę Sióstr Misjonarek w diecezji i w Sanktuarium. 
 
Wystrój kościoła tonącego w kwiatach i pięknie śpiewający chór uświetniają przeżywaną uroczystość. Po Mszy św. w dalszym ciągu w Sanktuarium panuje modlitewny nastrój przy akompaniamencie pieśni o tematyce maryjnej. Każdy ma też możliwość osobistego spotkania z wikariuszem generalnym, człowiekiem życzliwym i otwartym. Uroczystościom towarzyszy piękna, słoneczna pogoda, a naszą osobistą radością jest widzieć, jak bardzo Matka Boża Deszczowa jest tutaj szanowana, czczona i kochana.