19 września w Domu Polskim w Manchester Jubileusz 40-lecia życia zakonnego obchodziła s. Canisia Piękniewska z Oldham, która przybyła z s. Agnieszką Ciborowską. Mszy Świętej Jubileuszowej przewodniczył Prowincjał Towarzystwa Chrystusowego, ks. Wojciech Świątkowski wraz z Kapelanem Domu Polskiego, ks. Stanisławem Leniartem. Homilię wygłosił ks. Prowincjał, a każda siostra miejscowej wspólnoty włączyła się w liturgię Mszy Świętej.
 
W Eucharystii uczestniczyli również rezydenci Domu Polskiego. Ważną osobą, która przybyła na tę uroczystość, była Delegatka sióstr misjonarek w Wielkiej Brytanii, s. Małgorzata Michalik, która na zakończenie Mszy św. złożyła s. Jubilatce w imieniu całego Zgromadzenia piękne życzenia, wręczając kwiaty. Delegatka podkreśliła wielki wkład, jaki s. Canisia włożyła w życie i działalność parafii polonijnych w Rochdale i Oldham, jak również rezygnację z kariery naukowej, która mogła być jej udziałem, na rzecz oddania swojego życia Bogu w naszym Zgromadzeniu zakonnym. Również nasza wspólnota oraz obecni na Eucharystii księża złożyli Jubilatce życzenia.
 
Po Eucharystii s. Jubilatka wraz z obecnymi gośćmi, udała się na obiad i ciasto, gdzie w miłej i radosnej atmosferze kontynuowano dalszą część obchodów uroczystości. Tę część wypełniły wspomnienia Jubilatki z przeszłych lat oraz stare piosenki patriotyczne i wojenne. Przy torcie wykonanym przez miejscowe siostry wszyscy zaśpiewali Jubilatce tradycyjne „100 lat”.