W dniach 23-24 września, na prośbę dyrekcji, s. Krystyna Wojtarowicz zorganizowała wycieczkę integracyjną nauczycieli z Polskiej Szkoły Sobotniej w Lancaster. Od nowego roku szkolnego cieszymy się zmianą miejsca zajęć, którą jest katolicka szkoła Our Lady’s, gdzie na co dzień pracuje s. Krystyna, a także powiększoną kadrą pedagogiczną.
 
W celach integracyjnych wybraliśmy się do Walii, całymi rodzinami (s. Krystyna i s. Małgorzata też się wpisały w ten rodzinny krajobraz). Po drodze odwiedziliśmy Liverpool, miejsce narodzin The Beatles, a w nim muzeum poświęcone zespołowi i drugie, bardzo ciekawe muzeum morskie w Dokach Alberta. Zwiedziliśmy anglikańską katedrę, jedną z największych w Europie i na koniec, po drodze, udaliśmy się do pięknych zakątków Walii jak np. do przepięknej widokowo Zaginionej Wioski. Noclegu, tradycyjnie, udzieliły nam w Ośrodku, nasze Siostry z Penrhos.  Następnego dnia, po śniadaniu i niedzielnej Eucharystii, odwiedziliśmy urocze walijskie miasteczko Beddgelert  a potem kopalnię miedzi z czasów wiktoriańskich. 
 
Cała wyprawa była okazją do wzajemnego poznania, ale też do zaznajomienia się z Walią. Przed wycieczką nauczyciele otrzymali pytania do quizu i trzeba przyznać, że spisali się na medal. Teraz pewnie już każdy z nich wie, z jakiej grupy językowej wywodzi się język walijski, skąd czerwony smok na fladze i co oznacza „cymry” w języku walijskim. 
Bogu niech będą dzięki za bezpieczną podróż, dobre spotkania w drodze i wspólną modlitwę. „Oby tylko Chrystus był głoszony!”