Przełomem września i października, w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie prowadzonej przez księży Chrystusowców odbyło się skupienie dla dziewcząt. Tematem przewodnim spotkania było hasło „Jestem kobietą”, które przez ten czas starały się przybliżyć nasze siostry.

W skupieniu wzięło udział 28 dziewcząt: ze Stargardu z parafii św. Józefa i Chrystusa Króla oraz z Pyrzyc z parafii św. Ottona. Siostry w czasie konferencji i wspólnych warsztatów tańca podkreślały, jakie jest fundamentalne powołanie kobiety oraz jak wielkim darem od Boga, a zarazem wyzwaniem jest kobiecość. Najważniejszym punktem spotkania była wspólna Eucharystia oraz Adoracja i możliwość Spowiedzi Świętej, gdzie każda kobieta odzyskuje swoje prawdziwe piękno - bo najpiękniejszą jest kobieta nawrócona. O kobiecie „po męsku” - co jest nie lada wyzwaniem - mówił także w swojej konferencji ks. Jarosław Koch - obecny socjusz nowicjatu księży Chrystusowców, który podczas spotkania pełnił także posługę sakramentalną.

Spotkanie zakończyło się w niedzielę po wspólnej Mszy Świętej w parafii, a potem spotkaniu przy kawie i cieście. W zorganizowanie spotkania były też zatrudnione osoby z parafii, dzięki którym mieliśmy pyszne posiłki oraz wszelkie potrzebne sprzęty multimedialne, za co serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć