7 października 2017 r. parafianie z Podjuch wzięli udział w ogólnopolskiej inicjatywie modlitewnej „Różaniec do Granic”. Siostry Misjonarki zorganizowały wyjazd grupy pielgrzymów do kościoła stacyjnego w Gryfinie. Tam nasi parafianie, wraz z s. Joanną Mieczkowską i s. Magdaleną Wielgus uczestniczyli w katechezie, Mszy Świętej i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 
Po przerwie, w czasie której gospodarze podjęli pielgrzymów wspaniałą grochówką, gorącą herbatą, kawą i pysznymi ciastami, wszyscy udaliśmy się na granicę polsko-niemiecką w pobliżu mostu na Odrze. Tam punktualnie o 14:00, łącząc się ze wszystkimi uczestnikami „Różańca do Granic” rozpoczęliśmy modlitwę różańcową, trwającą dwie godziny. Na ten czas dojechał do nas także jeden z wikarych naszej parafii, ks. Krzysztof Jeruzalski TChr. Pomimo zmiennej pogody, która częstowała nas na przemian deszczem, słońcem i wiatrem, trwaliśmy na modlitwie w intencji Polski i świata. Kościół stacyjny w Gryfinie i pobliska granica polsko-niemiecka zgromadziły pielgrzymów z kilku parafii szczecińskich (w tym naszej), a także z Gniezna.
 
W tym samym czasie w innym miejscu na granicy Polski modliła się s. Danuta wraz z pięcioma wolontariuszami podjuszańskiej Caritas. Wzięli oni udział w pielgrzymce Caritas archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej do sanktuarium w Siekierkach. Tam uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, który w tamtejszym sanktuarium koronował obraz Najświętszej Maryi Panny, a potem przewodniczył modlitwie w ramach „Różańca do Granic”. W pielgrzymce i modlitwie na granicy w pobliżu Siekierek uczestniczyła także s. Józefa Sikora z parafii NSPJ w Szczecinie.
 
Natomiast na granicy w Kołbaskowie wraz z innymi pielgrzymami modliła się s. Justyna Chomka oraz s. Anita Gawęda z parafii NSPJ w Szczecinie.