Od 19 do 21 listopada 2017 roku z oficjalną wizytą w Grecji przebywał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wraz z Małżonką. W tych dniach, spotkał się z najwyższymi władzami Grecji, z przedsiębiorcami oraz z Polonią.
 
20 listopada Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Zespół Szkół Polskich im. Zygmunta Mineyki, gdzie pracują nasze Siostry. Wizyta ta połączona była z inauguracją obchodów 20-lecia Szkoły Polskiej. Podczas spotkania z gronem pedagogicz-nym, uczniami i rodzicami wyraziła słowa uznania dla bardzo dobrej znajomości języka polskiego wśród uczniów oraz poziomu przygotowanego programu artystycznego. - „Rozwój oświaty polonijnej, a przede wszystkim wspieranie pracy nauczycieli szkół polskich w świecie, jest nie tylko obowiązkiem Państwa Polskiego, ale dobrą inwestycją” - powiedziała. 
 
W poniedziałek po południu Prezydenci Polski i Grecji wraz z Małżonkami wzięli udział w inauguracji wystawy pt. „Wolność za najwyższą cenę: Jerzy Iwanow-Szajnowicz. Bohater dwóch narodów”. Urodzony w Warszawie Iwanow-Szajnowicz w czasie II wojny światowej prowadził działalność wywiadowczą i był zaangażowany w grecki ruch oporu.
 
Ważnym punktem programu wizyty Prezydenta RP w Grecji było spotkanie z polską społecznością. Miało ono miejsce we wtorek 21 listopada w hotelu Grande Bretagne w Atenach. Na spotkanie z Parą Prezydencką licznie przybyli przedstawiciele Polonii nie tylko z Aten, ale także z Peloponezu, Krety i Grecji Północnej. Spotkanie to było także okazją do, nieco spóźnionych, ale wspólnych obchodów naszego Święta Niepodległości. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć Sióstr Misjonarek, które od ośmiu lat posługują Polakom mieszkającym w Atenach. Uroczystość rozpoczął hymn narodowy, po czym uczniowie Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki zaprezentowali krótki program artystyczny złożony z polskich pieśni patriotycznych i tradycyjnych polskich tańców.
 
W swoim oficjalnym wystąpieniu Prezydent RP Andrzej Duda powiedział miedzy innymi: „…Dziękuję Pani Dyrektor i wszystkim nauczycielom, że tak wspaniale uczą tutaj polską młodzież, że ten język polski jest, że dzieci go nie zapominają. Dziękuję rodzicom, że pilnują tego – ogromnie jestem za to wdzięczny, bo w ten sposób trwamy jako naród i jako Polska także poza granicami. Naprawdę składam Państwu jako Prezydent Rzeczypospolitej za to głębokie ukłony.”
 
Prezydent wręczył odznaczenia państwowe kilkunastu zasłużonym działaczom polonijnym,  za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych. Za kultywowanie pol-skich tradycji narodowych wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej odznaczony został ksiądz Jerzy Chorzempa – Chrystusowiec.