Wiadomości z Polski

4 lipca br. uczestniczyłyśmy w Koncercie Śpiewu Gregoriańskiego, w wykonaniu Scholi naszych najmłodszych sióstr. To muzyczne wydarzenie zwieńczyło całoroczną pracę przygotowania śpiewów liturgii, które odbywały się w Kościele Parafialnym w Morasku. Program prezentacji obejmował repertuar gregoriański przeznaczony na obchody ku czci św. Cecylii, dziewicy i męczennicy oraz św. Justyna, męczennika.

„Największym cierpieniem dla kobiety, która dokonała aborcji, jest brak przebaczenia sobie. Codziennie spotykam się z ogromnym cierpieniem ludzkim, które jest konsekwencją po dokonanej aborcji. Moim marzeniem jest, aby w każdej polskiej diecezji odbywały się rekolekcje uzdrowienie po aborcji” – mówi KAI siostra Maksymiliana Kamińska ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

Drugie w tym roku spotkanie wspólnotowe, przyjęte już w naszej tradycji pod nazwą Dnia Wspólnoty, odbyło się 6 i 7 sierpnia. Podobnie jak w lipcu, w spotkaniu wzięło udział ponad 70 sióstr, w większości tych, które pozostaną w najbliższym tygodniu na rekolekcjach. Również tym razem siostry udały się najpierw na wspólny wyjazd do Lichenia, by tam zawierzyć się Matce Bożej w tym szczególnym roku obfitującym w rocznice Maryjne.