Ojciec Ignacy Posadzy, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej urodził się 17 lutego 1898 roku w Szadłowicach koło Inowrocławia. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Gimnazjum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W 1917 roku młody Ignacy zgłosił się do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Studia filozoficzne i teologiczne odbywał w Münster i Fuldzie.

17 lutego 2018 r. minęło 120 lat od urodzin Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego TChr. Ta szczególna rocznica stała się okazją do wdzięczności Bogu za dar życia i powołania Założyciela Sióstr Misjonarek i Współzałożyciela Księży Chrystusowców.

28 grudnia 2017 r. w Radiu Maryja rozpoczęła się emisja wydanego przez nasze Zgromadzenie audiobooka „Przez Tajemniczy Wschód”. Materiał powstał na podstawie napisanej przez Ojca Ignacego książki o tym samym tytule; czyta ją p. Dariusz Kowalski. Poszczególne odcinki emitowane będą w ramach audycji „Lektura duchowa” od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) o godz. 14.30.