0D0A4036

Dzień Papieski w Budapeszcie

W niedzielę, 15 października w Polsce i środowiskach polonijnych po raz dwudziesty trzeci obchodzony był Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Podobnie było w naszym budapeszteńskim kościele polskim pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych, gdzie podczas Mszy świętej sprawowanej przez proboszcza Polskiej Parafii Personalnej na Węgrzech ks. Krzysztofa Grzelaka SChr uczczono relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej w Domu Polskim wierni mogli obejrzeć „Misterium o św. Wojciechu” w wykonaniu „ Naszej Grupy Teatralnej”.

Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm RP w hołdzie papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.

Tekst Głos Polonii, fot. B.Pál

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.