IMG_0687 - Kopia

Modlitwa o beatyfikację o. Ignacego Posadzego

Już po raz 21. dziękowaliśmy Bogu za dar świętości Kanonizowanych i Błogosławionych pochodzących lub działających w archidiecezji poznańskiej, których Kościół wyniósł na ołtarze na przestrzeni minionego tysiąclecia. Uroczysta Msza św. miała miejsce w katedrze poznańskiej w 1. niedzielę po Wszystkich Świętych, a przewodniczył jej abp Metropolita Stanisław Gądecki. Podczas Eucharystii prosiliśmy również Boga o dar beatyfikacji Sług Bożych, pośród nich naturalnie naszego Założyciela o. Ignacego Posadzego TChr.

Jak co roku, abp Stanisław przybliża w kazaniu osobę jednego z bohaterów świętości. Tym razem wybraną postacią był bł. brat Józef Zapłata ze Zgromadzenia Braci Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego 100. rocznica istnienia przypada w tym roku. Oprócz przedstawienia pięknego życia i męczeńskiej śmierci br. Józefa w KL Dachau ks. Arcybiskup przypomniał wiernym istotę powołania Brata zakonnego.

Wierni zgromadzeni w poznańskiej katedrze modlili się m.in. o wyniesienie do chwały ołtarzy kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski, ks. Ignacego Posadzego, o. Bernarda z Wąbrzeźna, ks. Wawrzyńca Kuźniaka, ks. Kazimierza Rolewskiego, ks. Aleksandra Żychlińskiego, ks. Aleksandra Woźnego, o. Euzebiusza Chuchrackiego oraz dr. Kazimierza Hołogi z Nowego Tomyśla.

W modlitwie uczestniczyła delegacja sióstr z Moraska.

Homilia ks. abpa Stanisława Gądeckiego

Zdjęcia na stronie Archidiecezji

Możliwość komentowania została wyłączona.