IMG-20231106-WA0010

Hołd św. Janowi Pawłowi II w Goleniowie

Choć od śmierci św. Jana Pawła II minęło kilkanaście lat, to pamięć o Nim jest wciąż żywa w naszych sercach. Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie, które uczy s. Joanna Grześ MChR, na lekcjach religii poznali życiorys tego Wielkiego Rodaka.

Chętni przygotowali również prace plastyczne, które wyeksponowane zostały na szkolnym korytarzu. Podsumowaniem tego projektu był koncert pieśni o Papieżu Polaku. Każda klasa przez kilka tygodni przygotowała piosenkę, która dotyczyła Jego życia i działalności.

Trwając w listopadowej zadumie, odbył się w szkole 3 listopada pierwszy koncert dla uczniów i nauczycieli. W niedzielne popołudnie 5 listopada do dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 dołączyli uczniowie s. Moniki Klimy MChR ze Szkoły Podstawowej nr 1 i wspólnie w naszym parafialnym kościele oddały hołd św. Janowi Pawłowi II. W czasie koncertu, w wypełnionej po brzegi świątyni, dzieci zaśpiewały piękne pieśni o Papieżu Polaku, recytowały wiersze oraz przypomniały wiele faktów z życia św. Jana Pawła II. Swoim śpiewem poruszyły serca wszystkich obecnych w świątyni, w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia.

Uczniowie z dwóch goleniowskich szkół udowodnili, że duchowa obecność św. Jana Pawła II jest wciąż wyczuwalna wśród nas, a dzieło Jego życia nieustannie wydaje piękne owoce. Dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie.

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.