IMG-20231111-WA0028[1]

Dzieci z PMK Bonn na pielgrzymce do Schönstatt

W sobotę i niedzielę 11 i 12 listopada dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w PMK Bonn wraz z rodzinami, z ks. prob. Markiem Ciesielskim i s. Janiną Koszyk oraz Karoliną Schwierznik z grupy młodzieżowej, która prowadziła spotkania dla maluchów, udały się na dwudniową pielgrzymkę do Schönstatt.

Tam poprzez katechezę, modlitwę uczestnictwo we Mszy św. oraz wspólną zabawę i spotkania integracyjne uczyły się jeszcze lepiej zrozumieć, co to znaczy kochać Pana Jezusa i Maryję, i jak uczestniczyć świadomie we Mszy św.

Wspólnie przeżyliśmy piękny czas i umocnieni w wierze wróciliśmy do domów.

Zdjęcia

⃰  ⃰  ⃰

Sanktuarium Szensztackie jest sercem i centrum Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Jest to jedna z ponad 200 wiernych replik pierwszej kaplicy Szensztackiej, tzw. „Oryginalnego Sanktuarium” w Schoenstatt/Vallendar nad Renem.

Ojciec Josef Kentenich, założyciel międzynarodowego ruchu szensztackiego, wraz z grupą młodych ludzi zawarł przymierze miłości z Maryją 18 października 1914 roku w Pierwotnym Sanktuarium w Szensztacie. Dzięki temu kaplica stała się miejscem łaski. Dziś Pierwotne Sanktuarium jest centrum Ruchu Szensztackiego, ogólnoświatowej wspólnoty apostolskiej w Kościele katolickim. Tysiące ludzi w ponad 110 krajach jest podłączonych do strumienia łaski i życia Szensztatu.

Możliwość komentowania została wyłączona.