tn_DSC_4202

30 lat pracy Sióstr Misjonarek w Brisbane

Uroczystość Chrystusa Króla była obchodzona przez wspólnotę Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w Brisbane nie tylko jako tytularne święto Zgromadzenia, ale także jubileusz pracy Sióstr Misjonarek w Brisbane. 30 lat temu, dokładnie 3 grudnia 1993 roku, dwie pierwsze Misjonarki Chrystusa Króla – s. Marta Cichoń i s. Urszula Wojdak przybyły tutaj, aby rozpocząć swą posługę wśród polskich emigrantów w stanie Queensland.

Uroczystość Chrystusa Króla nieprzypadkowo została wybrana na świętowanie tego jubileuszu.   Właśnie Królowi Wieków, w czasie uroczystej Eucharystii w kościele na Bowen Hills, sprawowanej przez nowo nominowanego prowincjała Towarzystwa Chrystusowego w Australii, ks. Grzegorza Gawła, pracujące obecnie w Brisbane siostry: Monika Bury MChR i Małgorzata Pomersbach MChR składały dziękczynienie za każdą siostrę, która pracowała tutaj przez te minione 30 lat, za współpracę z Księżmi Chrystusowcami, za Dobrodziejów sióstr oraz za tych, których siostry spotykają na co dzień i dzielą z nimi los emigracyjnego życia.

W czasie mszy świętej s. Monika i s. Gosia dokonały także aktu odnowienia swoich zakonnych ślubów. A po mszy świętej był też oczywiście czas na życzenia, jubileuszowy tort i wspólne świętowanie.

Zdjęcia (Ryszard Federowicz)

Możliwość komentowania została wyłączona.