DDOm

Dzień Drzwi Otwartych w domu generalnym

W niedzielę 4 lutego już po raz kolejny zorganizowany został w domu generalnym w Morasku Dzień Drzwi Otwartych. Jest to z jednej strony wyraz naszej wdzięczności wobec moraszczan za ich pamięć o nas z okazji święta Życia Konsekrowanego, z drugiej strony poprzez zaproszenie parafian i innych gości w nasze progi chcemy czynić nasz dom bardziej znanym i otwartym.

Popołudniowe spotkanie rozpoczęliśmy w kaplicy wspólną modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dalszy plan przewidział osobne zajęcia dla dorosłych, a osobne dla dzieci. Starsi uczestniczyli w przedstawieniu „Piątej Ewangelii” opowiadającej o podróży o. Ignacego Posadzego do Ziemi Świętej w 1927 r. Najmłodsi zaś spędzili radosny czas na zabawach pod czujnym okiem sióstr juniorystek.

Na koniec wszyscy zebraliśmy się w refektarzu, gdzie rozmowom przy kawie i herbacie zdawało się nie być końca. Dziękujemy za miłe odwiedziny i cieszymy się, że nasza parafia i klasztor są nie tylko miejscem uwielbienia Boga, ale także wzajemnych życzliwych relacji.

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.