Wieczorzsiostramizg

Q&A z Siostrami, czyli „Welon, fura i brawura!” w Zielonej Górze

W ostatni formacyjny wtorek stycznia w Duszpasterstwie Akademickim „Stodoła” siostry Marta i Magdalena zorganizowały wieczór o życiu konsekrowanym. Po tradycyjnym herbatkowaniu i integracji w grupie usiedliśmy wspólnie, aby zmierzyć się z pytaniami co to jest powołanie, po co są osoby życia konsekrowanego i czy takie życie ma w ogóle sens.

Zaczęłyśmy spotkanie od słodkich babeczek, w których umieszczone były flagi z krajów, gdzie pracują Misjonarki Chrystusa Króla. Była to okazja, żeby opowiedzieć co nieco o charakterze pracy sióstr dla Polaków za granicą. Następnie wymienialiśmy spostrzeżenia na temat życia konsekrowanego, ludzi oddanych Bogu, autentyczności ich życia. Zaproponowałyśmy studentom grę w karty, które zawierały nietypowe pytania o życiu zakonnym. Osoba pytająca mogła wybrać siostrę, która odpowie na pytanie. Od tych nietypowych „zagajek” przechodziliśmy do kolejnych i kolejnych pytań oraz ciekawostek.

Spotkanie nie wyczerpało tematów. Pomimo przedłużonego wieczoru wiele jeszcze pytań pozostało bez odpowiedzi. Ufamy, że kolejne etapy wzajemnego poznawania są przed nami, w codzienności.

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.