Dzienchoregosl

Suchy Las: Seniorzy świętują Światowy Dzień Chorego

10 lutego, w przeddzień obchodów Światowego Dnia Chorego gromadzimy się w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Suchym Lesie, aby z osobami starszymi i chorymi z naszej parafii wypraszać potrzebne zdrowie i siły oraz opiekę Matki Najświętszej.

Rozpoczynamy Mszą Świętą, która celebruje ksiądz proboszcz Andrzej Niwczyk. Podczas homilii słyszymy słowa papieża Franciszka skierowane na Światowy Dzień Chorego szczególnie do osób chorych. Jest również możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia, z czego licznie przybyli parafianie korzystają.

Po Mszy jest możliwość spotkania przy ciepłej herbacie i kawie w domu parafialnym, na co część parafian decyduje się z radością. Tam czeka na seniorów przygotowany przez scholke parafialną koncert pieśni oraz smaczny poczęstunek. Parafianie otrzymują również drobny upominek przygotowany przez panie z parafialnego Caritasu. Do pomocy spieszy także młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, która niejako wpisała się już w tradycję pomocy w parafii. Nie zabrakło również i nas – sióstr, w tym s. Lucyny z akordeonem, seniorzy chętnie śpiewają choć tym razem schola dziecięca wiedzie prym, a s. Lucyna przygrywa do życzeń zacnej jubilatki, która w tym dniu kończyła 90 lat. Serdecznym rozmowom i uśmiechom, nie było końca, wszyscy czekamy teraz na kolejne spotkanie już w marcu. 

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.