OIgnacysp

O. Ignacy na spotkaniu AMP w Podjuchach

17 lutego 2024 r. przypadała 126. rocznica urodzin Czcigodnego Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej i Założyciela Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Osobie o. Ignacego było poświęcone kolejne spotkanie Akademii Młodego Polaka w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Szczecinie-Podjuchach. Dwie godziny poprzez zabawę i wypełnianie różnych zadań uczestnicy poznawali fascynującą osobę o. Posadzego, odwiedzając różne kraje świata.

Po krótkiej modlitwie zaczęliśmy od odszukania i zaznaczenia na mapie krajów, gdzie pracują wśród Polaków siostry Misjonarki. Później s. Monika opowiedziała o o. Ignacym Posadzym, zarysowując najważniejsze wydarzenia w jego życiu. Następnym punktem naszego spotkania były podróże do krajów, które odwiedził o. Posadzy, apostoł Polonii. W Ziemi Świętej, przy pomocy Pisma Świętego, dzieci chętnie odszukiwały obiekty geograficzne na mapie. W Brazylii poznały nowe zwierzęta i ptaki, tam zamieszkujące, a w Japonii spróbowały się nauczyć jeść tradycyjnymi pałeczkami. Między krajami, gdzie odbyła się podróż, były zadania, dzięki którym stworzyliśmy życiorys bohatera dzisiejszego spotkania. Po wszystkich wykonanych zadaniach dzieci zostały zaproszone do modlitwy za polskich emigrantów.

W Kościele zaczęliśmy okres Wielkiego Postu, co zmobilizowało nas do zrobienia „Słoiczków dobroczynności”. Każdy uczestnik Akademii na koniec spotkania otrzymał słoik, który ozdobił na swój sposób. Przez cały Wielki Post do tego słoiczka dzieci będą zbierać wykonane postanowienia i dobre uczynki.

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.