Ojciec Ignacy Posadzy, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej urodził się 17 lutego 1898 roku w Szadłowicach koło Inowrocławia. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Gimnazjum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W 1917 roku młody Ignacy zgłosił się do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Studia filozoficzne i teologiczne odbywał w Münster i Fuldzie.

27 marca 2020 r. została opublikowana w języku mmigowym Droga Krzyżowa na podstawie słów o. Ignacego Posadzego TChr. Nabożeństwo dla osób niesłyszących zostało zrealizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie we współpracy z Duszpasterstwem Niesłyszących w Diecezji Tarnowskiej. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej nagranie zawiera również krótką informację o Słudze Bożym.

17 stycznia 2019 r., w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata, przypadła 35. rocznica śmierci Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego, Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego i Założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. 
W związku z tą datą w Domu Głównym Towarzystwa w Poznaniu o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. - był to zarazem 9. dzień nowenny - o beatyfikację Ojca Ignacego.