W celebracje tegorocznych Świąt Wielkanocnych, w niezwykły sposób wpisało się kilka wydarzeń istotnych dla życia naszej Parafii Bożego Miłosierdzia w Manchester.

Pierwszym z nich były rekolekcje prowadzone przez ks. Rafała J. Sorkowicza SChr, który przybliżył tematykę Bożego Miłosierdzia. Nauki rekolekcyjne były skierowane do wszystkich, a wspólna modlitwa otwierała nasze serca na przyjęcie tajemnicy męki Jezusa Chrystusa.

Niedziela Palmowa, zgromadziła w naszej świątyni Polaków mieszkających w Manchester i jego okolicach, dzięki temu wspólnie mogliśmy wejść w czas skupienia i głębszego zgłębiania misterium krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa. Czas Triduum Paschalnego poprzedzony był licznymi przygotowaniami, które umożliwiły nam jeszcze piękniejsze przeżycie poszczególnych dni.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęła wielkie przygotowania do świętowania Parafialnego Odpustu, który w tym roku miał swój niezwykły wymiar, ponieważ wpisał się w obchody 75-lecia istnienia Parafii. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia na Mszy Świętej o godzinie 12.00 pożegnaliśmy ks. Edwarda Sopalę, który po 40 latach pracy w Wielkiej Brytanii wrócił do Polski. Następnie odbyła się uroczysta Akademia, okraszona licznymi wspomnieniami i pięknymi występami zespołów, które działają przy Parafii w Manchester.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z odpustu Parafialnego

Zdjęcia udostępnione przez Parafię Bożego Miłosierdzia Manchester