„Nasza Grupa Teatralna”, formacja wywodząca się spośród członków budapeszteńskiej polskiej wspólnoty parafialnej, po raz kolejny ucieszyła widzów swoimi aktorskimi umiejętnościami, o czym dowiadujemy się z relacji p. Barbary Pál: 

„Nasza Grupa Teatralna” oraz Stowarzyszenie Katolików Polskich pw. św. Wojciecha 12 marca, w niedzielę po Mszy świętej przed relikwiami JPII, a rozpoczętej Litanią do św. Jana Pawła II, zaś ubogaconej śpiewem znanego polskiego tenora Sylwestra Targosza-Szalonka sprawowanej w kościele polskim, z wielką przyjemnością i sympatią zaprosiły do budapeszteńskiego Domu Polskiego wszystkie polonijne panie na nadzwyczajny występ pt. „Bez kobiet nie ma życia!” oparty na tekstach polskich poetów i polskich piosenkach kabaretowych.

Zabawa była doskonała, przybyłe panie obdarowane zostały dawką dobrego humoru i słodyczami, a przedstawienie powstało z pomysłów artystów „Naszej Grupy Teatralnej” pod opieką kreatywnej reżyser s. Weroniki Jaworskiej Misjonarki Chrystusa Króla pracującej w polskiej parafii w Budapeszcie. Miłym uzupełnieniem spotkania w Domu Polskim był występ polsko-węgierskiego duetu muzycznego w składzie: Teresa Csordás i László Gulyás.

Fotorelacja Barbary Pál.
Inf. wł. fot. B. Pál