Jest już tradycją, że w okresie przedświątecznym oraz podczas Świąt Bożego Narodzenia dzieci i młodzież z ogniska misyjnego, działającego przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie podejmują różne przedsięwzięcia, mające na celu pomoc rówieśnikom w krajach misyjnych.

W tym roku, modlitwą i ofiarą materialną wspieraliśmy Masajów. W myślą o nich najmłodsi parafianie przygotowali świąteczne pierniki, które razem z siankiem rozprowadzaliśmy bezpośrednio przed świętami, w kruchcie kościoła. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie mogliśmy z dziećmi odwiedzać domów parafian z kolędą misyjną, znaleźliśmy jednak inny sposób na zaprezentowanie scenki kolędniczej.

W przedstawieniu, tym razem zagrali dorośli: w rolę Maryi wcieliła się s. Halina Pierożak, w rolę Józefa – ks. Dariusz Pazdan, Masaja zagrał ks. Robert Ozimkiewicz, dziecko z PDMD – br. Łukasz Tarka, a anioła – p. Barbara, mama dziewczynki z ogniska misyjnego. Scenkę kolędniczą wystawiliśmy po pasterce oraz w pierwszy dzień Świąt, po Mszy dla dzieci. Przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem wiernych i wielką hojnością ich serc.

s. Zofia Dyczko MChR

Zdjęcia