W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Arcybiskup Stanisław Gądecki mianował s. Magdalenę Wielgus MChR Referentką Diecezjalną ds. Żeńskich Instytutów Życia Konsekrowanego w Archidiecezji Poznańskiej.

Siostra Magdalena zastąpiła w tej funkcji s. Józefę Krupę, elżbietankę, która posługę referentki pełniła ponad 16 lat. Nominacja została ogłoszona po Mszy Świętej o godz. 10.00 pod przewodnictwem księdza Metropolity w katedrze poznańskiej. W Eucharystii uczestniczyli członkowie Instytutów Życia Konsekrowanego z archidiecezji, którzy tego dnia wraz z całym Kościołem tradycyjnie obchodzą swoje radosne święto – Dzień Życia Konsekrowanego.

Dzień wcześniej, również zgodnie z wieloletnią tradycją, wiele osób konsekrowanych wzięło udział w przygotowanym u OO. Karmelitów Bosych Sympozjum dla Osób Życia Konsekrowanego. Wspólnota sióstr z domu głównego w Poznaniu-Morasku, którego przełożoną jest s. Magdalena, licznie włączyła się w sympozjum oraz modlitwę dziękczynienia za dar wybrania do szczególnej relacji z Jezusem i życia w samym sercu Kościoła.

Naszą siostrę Magdalenę – nową Referentkę Diecezjalną – otaczamy gorącą modlitwą, cieszymy się z jej nominacji i życzymy Bożego błogosławieństwa na czas ważnej posługi wśród sióstr zakonnych archidiecezji poznańskiej.

Dekret s. Magdaleny

Zdjęcia z Sympozjum, 1 lutego (seminarium.chrystusowcy.pl)

Zdjęcia z Eucharystii w katedrze, 2 lutego (seminarium.chrystusowcy.pl)

Zdjęcia z Eucharystii w katedrze, 2 lutego (Danka Witkowska © Wydawnictwo Hlondianum)