W dniach 22-25 września w licheńskim sanktuarium odbył się IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych pod hasłem: „Powstań i świeć”. W spotkaniu wzięło udział ponad 600 osób (sióstr, braci zakonnych, a także świeckich osób konsekrowanych z ponad 80 zgromadzeń i prawie 20 instytutów świeckich); pośród nich także 13 naszych Sióstr.
 
Gościem Kongresu była także Matka Ewa Kaczmarek, która została zaproszona jako przedstawicielka Konsulty Przełożonych Wyższych Zakonów Żeńskich, a jednym organizatorów i koordynatorów kongresu była nasza s. Angelika Mrówka. 
 
W programie wydarzenia była codzienna Eucharystia, modlitwa Liturgią Godzin, Adoracja, spotkania, dzielenia w mniejszych grupach, czas integracji oraz radości we wspólnocie oraz konferencje, które wygłosili zaproszeni goście (m.in. bp Jacek Kiciński CMF, o. Krzysztof Pałys OP, o. Michał Nowak OFMConv, ks. Marek Chmielniak SAC, s. Władysława Barbara Krasiczyńska CSSJ, p. Franciszek Kucharczak). Wszystkim siostrom i braciom towarzyszył entuzjazm, ogromna radość i wdzięczność za czas duchowej odnowy i wzajemnego ubogacania się świadectwem swojego życia. 
 
Zachęcamy, aby zaczerpnąć z bogactwa Kongresu i wygłoszonych Konferencji, które mozna znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/channel/UC285Ibnit04G7gEz78RF-Kw
 
Otoczmy naszą modlitwą wszystkie osoby konsekrowane, by były wierne złożonym ślubom, a także prośmy o dar nowych, wiernych powołań do służby Bogu i bliźnim, by nie zabrakło w świecie świadków Bożej miłości.