W niedzielę 6 listopada obchodzony był Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. W Eucharystii, której przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, uczestniczyła delegacja sióstr z Moraska.

W modlitwę dziękczynno–błagalną dotyczącą „Bohaterów świętości” wielkopolskiej ziemi włączałyśmy w szczególny sposób Założyciela Zgromadzenia, o. Ignacego Posadzego, prosząc o dar jego beatyfikacji. Tym bardziej, że za niespełna miesiąc, 13 grudnia, odbędzie się w Watykanie dyskusja Komisji Kardynałów i Biskupów nad Positio sługi Bożego. Po – jak ufamy – pozytywnym jej wyniku kolejnym krokiem będzie podpisanie przez papieża Dekretu, który potwierdza heroiczność cnót i życia sługi Bożego. Będzie to oznaczało zakończenie formalnego procesu, a Ojcu Ignacemu będzie przysługiwał tytuł Czcigodny Sługa Boży. Do beatyfikacji potrzebny będzie jeszcze cud.

Niedzielną Eucharystię w katedrze koncelebrowali licznie zgromadzeni kapłani z Towarzystwa Chrystusowego, którzy w tych dniach uczestniczą w swoim domu głównym w Kapitule Generalnej Nadzwyczajnej Zgromadzenia.

W tym roku podczas homilii abp Stanisław przybliżył wiernym osobę Służebnicy Bożej Jadwigi Zamoyskiej.

Zdjęcia