Wieczorem 15 listopada gościłyśmy w domu głównym w Morasku naszych Braci Chrystusowców, uczestników trwającej w Poznaniu Nadzwyczajnej Kapituły Generalnej Towarzystwa.

Przyjazd Księży, na czele z ks. Krzysztofem Olejnikiem SChr, przełożonym generalnym Zgromadzenia, łączył wspólną modlitwę, rekreację przy stole oraz przedstawienie. O godz. 18.00 połączonymi głosami Sióstr Misjonarek i Ojców Kapitulnych wychwalaliśmy Boga nieszporami w zakonnej kaplicy. Następnie, w imieniu całej wspólnoty, gości powitała w refektarzu s. Magdalena Wielgus, przełożona domu. Po kolacji udaliśmy się do auli, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Wołanie Króla”, przygotowany przez siostry neoprofeski, na podstawie scenariusza s. Małgorzaty Żołądek. Przedstawienie zabrało nas w początki powstawania obu naszych zgromadzeń zakonnych. Poprzez świetnie odegrane wydarzenia na scenie mogliśmy przypomnieć sobie wiele ważnych faktów historycznych, zaznajomić się z duchowym wnętrzem o. Ignacego Posadzego i przeżyć wiele radości dzięki znakomitej grze sióstr.

Cieszymy się z ubogacającego spotkania i nadal zapewniamy naszych Braci o modlitwie w intencji błogosławionych owoców Kapituły Nadzwyczajnej.

Zdjęcia