W dniach 15-17 września 2023 roku odbędzie się w Gdańsku VI KONGRES RODZIN POLONIJNYCH zatytułowany „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę”.

Referaty przygotowywane przez specjalistów w zakresie tematyki rodzinnej dostarczą uczestnikom wielu cennych informacji o tym jak budować szczęśliwe rodziny. Udzielą także odpowiedzi na pytanie jak można pomóc rodzinom w sytuacji trudności i zagrożeń. W ramach Kongresu przewidziane są także warsztaty w grupach, w ramach których uczestnicy będą mogli uzyskać kompetentne wsparcie w wypełnianiu podstawowych zadań rodzinnych np. w zakresie umacniania relacji małżeńskich, realizacji zadań prokreacyjno-wychowawczych, czy pomocy specjalistycznej w sytuacjach trudnych. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość spotkań indywidualnych z różnymi specjalistami.

W ostatnim dniu Kongresu zaplanowane jest Święto Rodziny połączone z koncertem, pielgrzymką i piknikiem, a dla chętnych – zwiedzaniem Gdańska i okolic. Kongres Rodzin Polonijnych stanowić będzie także znakomitą okazję do nawiązania wzajemnych relacji między uczestnikami, co sprzyjać będzie integracji środowisk polonijnych. 

W imieniu Organizatorów serdecznie polecamy i zapraszamy!

Bp Turzyński: Światowy Kongres Rodzin Polonijnych jest szansą zdobycia umiejętności budowania szczęśliwej rodziny

PROGRAM I ZAPISY

ULOTKA W PDF

PLAKAT KRP Gdask 2023