W niedzielę 20 listopada 2022 przeżywaliśmy mały Jubileusz 10-lecia Polskiej Szkoły Katolickiej im. Ks. Ignacego Posadzego w Burbank, IL. Mszy św. przewodniczył ks. bp Andrzej Wypych. Gościem honorowym była nasza Matka Ewa Kaczmarek, która w tym czasie wizytuje placówki Sióstr w Chicago.

Była również obecna s. Claudia Radzewicz, jako przedstawicielka tych Sióstr, które kiedyś pracowały w szkole jako katechetki. Przybyli także przedstawiciele innych polskich szkół działających w aglomeracji Chicago.

Po uroczystej Mszy św. rozpoczął się Bankiet Jubileuszowy, w którym wzięły udział dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice. W programie Bankietu była krótka scenka z życia szkoły zagrana przez dzieci z kółka teatralnego, śpiew zespołów dziecięcych „Perełki” i „Benedictus” działających przy naszej szkole i parafii. Gościnnie wystąpił też góralski zespół „Wyirchy”, a na koniec programu artystycznego nasza młodzież licealna zatańczyła Poloneza i zaprosiła wszystkich do wspólnego tańca. Każda nauczycielka otrzymała z tej okazji pamiątkową statuetkę.

Została też wydana książka jubileuszowa ukazująca powstanie i rozwój szkoły w przeciągu 10 lat. Był to wspaniały rodzinny dzień dziękczynienia i radości. Nasz O. Ignacy Posadzy z pewnością w niebie radował się razem z nami.

Zdjęcia