Kolędowanie jest głęboko zakorzenionym w polskiej tradycji zwyczajem bożonarodzeniowym. Słowo „kolęda” wywodzi się z pogańskiego Rzymu, w którym świętowano pierwszy dzień miesiąca, odwiedzając znajomych, śpiewając pieśni, urządzając huczne uczty oraz składając sobie życzenia.

Nie mogło więc zabraknąć kultywowania tego pięknego zwyczaju w środowisku kanadyjskiej Polonii. Kolędowanie pozwala na budowanie poczucia wspólnoty oraz jedności, a także niesie za sobą mnóstwo pozytywnych emocji. Wspólne śpiewanie zbliża do siebie ludzi, sprawia, że znika odczucie osamotnienia. Dlatego wraz z młodzieżą piątkowego wieczoru 27 stycznia s. Anna i o. Paweł kolędując odwiedzili swoich seniorów z Villi Polonia. Czas pełen radości, wzruszeń i wspomnień. Nie mogło też zbraknąć kolędników w mieszkaniu Sióstr Misjonarek.

Następnym miłym akcentem Bożonarodzeniowej tradycji były Jasełka przygotowane pod okiem s. Anny przez dzieci komunijne. Część artystyczna dość nietypowa, ponieważ głos aktorów nagrany był przez ich rodziców. Kosztowało nas to sporo wysiłku i pracy, ale było warto. Tegoroczne Jasełka pt. „Flet pastuszka“ miały wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji w naszym kościele. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie swoich rodziców. Jasełka dedykowane były ukochanym Babciom i Dziadkom w Dniu ich święta. Dziękujemy Rodzicom za ich zaangażowanie i trud. Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Zdjęcia

oraz nagranie z Jasełek:  https://youtu.be/z_ggAHnVlpQ