Co prawda minęło już trochę czasu, jednak warto jeszcze przywołać wspomnienia jednego z największych festiwali w USA, a mowa o 18th POLISH FESTIVAL, który odbył się w dniach 18 i 19 lutego 2023 przy Polskiej Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Phoenix, AZ.

Festiwal parafialny jest organizowany każdego roku dzięki wspaniałej grupie ponad 200 wolontariuszy. Podczas Festiwalu można było najeść się pysznym polskim jedzeniem, posłuchać zespołów folklorystycznych, zrobić zakupy w sklepiku z polskimi gadżetami, a wieczorem potańczyć przy dźwiękach muzyki. W tym roku gościliśmy zespół „Krakusy” z Los Angeles z parafii Matki Bożej Jasnogórskiej, który prowadzi ks. Mirosław Frankowski SChr, zespół „Lajkonik” z Las Vegas w Newadzie, zespół z Tuscon w Arizonie oraz zespół „Polonez” z San Diego w Kalifornii.

Polski Festiwal w Arizonie jest jednym z największych w Stanach Zjednoczonych. Przygotowania do Festiwalu trwają kilka miesięcy, a radość jest wielka, kiedy można zobaczyć tak wielu gości, nie tylko Polaków, ale także Amerykanów, Meksykanów i wiele innych narodowości.

Zdjęcia (facebook.com/polishfestivalaz)