28 kwietnia w piątek w Toronto odbyła się uroczysta Gala z okazji 25. rocznicy powstania Seminarium Redemptoris Mater. Jednym z pierwszych jego absolwentów i aktualnym rektorem jest pochodzący z Warszawy ks. Tomasz Skibiński, który co miesiąc prowadzi dzień skupienia dla naszych sióstr z placówek kanadyjskich w Mississauga, Brampton i Hamilton.

W świętowaniu jubileuszu wzięło udział około 1000 osób, a wśród nich arcybiskup Ivan Jurkovic – nuncjusz apostolski w Kanadzie, abp Toronto Francis Leo, bp John A. Boissonneau i bp diecezji Whitehorse Hector Vila – pierwszy rektor Seminarium Redemptoris Mater w Toronto oraz wielu przyjaciół i dobrodziejów Seminarium, a szczególnie osoby związane z drogą neokatechumenalną. Na zaproszenie księdza Tomasza Skibińskiego w Gali wzięły również udział Siostry Misjonarki Chrystusa Króla: s. Michalina, s. Bogusława, s. Ewa, s. Dominika i s. Halina.

Spotkanie było czasem radosnego dziękowania Bogu za 25 lat Redemptoris Mater, okazją do bliższego zapoznania się z jego historią, wysłuchaniem świadectw i przemówień Nuncjusza Apostolskiego w Kanadzie, Arcybiskupa Toronto oraz pierwszego Rektora Seminarium bp Hectora Vila, który podzielił się doświadczeniem opieki Bożej w nowo powstającym seminarium. Muzyczną oprawę uroczystości przygotowali pochodzący z różnych krajów świata klerycy. Piątkowy wieczór dla naszych sióstr biorących udział w Gali 25-lecia Redemptoris Mater był również okazją do zapoznania się z siostrami Klaweriankami, które mieszkają w Toronto i część ich wspólnoty tworzą siostry z Polski.

Poniżej kilkunastominutowy filmik w j. angielskim o genezie i działalności Seminarium, a także zdjęcia z uroczystości:

https://www.youtube.com/watch?v=hQDV5M1bJAM

Zdjęcia