W niedzielne popołudnie, 27 sierpnia parafianie polonijnego kościoła św. Stanisława Kostki licznie zgromadzili się na pikniku. Piknik od kilku lat odbywa się w malowniczym miejscu, poza miastem – na kempingu Marydale. Dla miejscowej Polonii jest ważnym elementem integracji, podtrzymywania przyjaźni i dobrej zabawy.

Piknik rozpoczął się Eucharystią, której przewodniczył nowy proboszcz, O. Marian Gil OMI. Później zostały otwarte stoiska z polskim jedzeniem (bigos i pierogi smakowały każdemu, podobnie jak wyśmienite pączki) i napojami. Dla dzieci przygotowane były zabawy integracyjne, basen z ratownikiem, dmuchane zamki. Dorośli mogli zatrzymać się przy polskiej książce lub potańczyć w rytm polskich piosenek. Zabawę taneczną prowadził polonijny zespół muzyczny „Impuls”, bardzo popularny w Hamilton.

Wiele osób, wspólnot i organizacji kościelnych ofiarnie zaangażowało się w przygotowanie pikniku, m. in. Rycerze Kolumba, Arcybractwo Niewiast Różańcowych, członkinie Katolickiej Ligi Kobiet. Dochód z imprezy, jak co roku, został przeznaczony na potrzeby parafii oraz na pomoc ubogim.

s. Zofia Dyczko MChR

Zdjęcia