Podtrzymując tradycję parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights, z okazji odpustu parafialnego, który obchodziliśmy 26 sierpnia, została zorganizowana XV piesza pielgrzymka parafialna.

Parafianie z radością wzięli udział w pokonywaniu trudu drogi, słońca i deszczu, aby oddać hołd Matce Bożej i zanieść Jej w sercu wiele intencji. Pomimo że tak daleko jesteśmy od naszej Ojczyzny, łączyliśmy się duchowo z tysiącami Polaków pielgrzymujących na Jasną Górę do naszej Matki, Królowej Polski i Królowej naszej parafii.

Innym wydarzeniem parafialnym był wspólny wyjazd dzieci ze scholki i ich rodzin. Kończąc czas wakacji, scholka Hosanna wraz z rodzicami i s. Anną Błauciak udała się na Białowieżę (stanicę harcerską), aby wspólnie przeżyć weekendowy wrzesień. Czas spędzony z dziećmi i rodzicami obfitował w radość i modlitwę. Nie zabrakło zabaw animacyjnych, sportu, pracy w grupach, czy tańca przy ognisku. Była też plaża nad jeziorem Huron. Rodzice z zapałem zaangażowani byli w kuchni, co owocowało smacznymi i obfitymi posiłkami dla wszystkich uczestników spotkania. Dzieci wróciły do domu bardzo zadowolone i wypoczęte.

Zdjęcia