21 maja, w drugi dzień Zielonych Świąt odbyła się 69. Polonijna Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Scherpenheuvel. Na zaproszenie koordynatora duszpasterstwa polskiego w Belgii, o. Damiana Kopyto OMI, uroczystej liturgii o godz. 11:00 przewodniczył i homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński.
 
Posługę podczas liturgii pełniła schola liturgiczna z Brukseli. Wczesnym popołudniem pielgrzymi uczestniczyli w tradycyjnej Procesji Eucharystycznej, która co roku, przeżywana jest jako polonijna antycypacja obchodów Bożego Ciała. Modlitewne spotkanie zakończyło wspólnie odśpiewane nabożeństwo majowe zwieńczone uroczystym błogosławieństwem.
 
Rokrocznie w pielgrzymowaniu biorą udział liczni kapłani wraz z przedstawicielami polonijnych ośrodków duszpasterskich oraz poczty sztandarowe z terenów całej Belgii. Majowa pielgrzymka do Montaigu jest także tradycyjnie połączona z dziękczynieniem za dar I Komunii Świętej. Gromadzi rodziny dzieci pierwszokomunijnych głównie z ośrodków w Brukseli i Antwerpii. W tym roku w kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli do I Komunii Świętej przystąpiło blisko 240 dzieci. Odpowiedzialną za przygotowania była s. Agata Kożuchowska wraz z zespołem sióstr.
 
Galeria zdjęć (fot. Grzegorz Fiedorczuk)