W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. odbyła się w domu głównym sesja formacyjna, która została poświęcona tematowi ślubu czystości, zgodnie z planem formacyjnym Zgromadzenia przewidzianym na bieżący rok. Sesję adresowaną do sióstr profesek poprowadzili znani nam już dobrze ojcowie dominikanie: o. Norbert Kuczko OP i o. Łukasz Kubiak OP.
 
Podobnie jak dotychczas i tym razem spotkanie z ojcami z Dominikańskiego Ośrodka Formacji i Rozwoju Tabgha miało formę warsztatów. W ten sposób poprzez proponowane różne formy pracy miałyśmy okazję we wspólnocie ponazywać istniejące w nas obszary związane ze ślubem czystości. Znalazły się wśród nich m.in. pozytywne i negatywne w naszym przeżywaniu strony rady czystości, trzy filary ślubu: ciało, uczucia i duchowość, a także tematy związane z pięknem kobiecości, macierzyństwem duchowym oraz relacjami z Bogiem i ludźmi.
 
Sesja była z pewnością dla każdej siostry pewnego rodzaju otwarciem kolejnego etapu w drodze, bardziej niż podaniem gotowych rozwiązań. Jedno jest pewne: Bóg złożył w nas ogromny potencjał i mimo trudności, warto tak żyć – takie życie jest piękne!