Wieczorl

Wieczór z o. Ignacym Posadzym w Lombard

W sobotę 17 maja odbył się ostatni w tym roku duszpasterskim Wieczór ze Sługą Bożym o. Ignacym Posadzym, obejmujący nasze placówki w Chicago i okolicach.

Tym razem gościłyśmy w Parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Lombard. Spotkanie skupione było na osobie Matki Najświętszej, ponieważ przeżywamy miesiąc Jej poświęcony. Trwając przed Najświętszym Sakramentem w śpiewie Litanii Loretańskiej, wypraszaliśmy potrzebne łaski dla naszych Zgromadzeń: Sióstr Misjonarek i Księży Chrystusowców.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Proboszcz Andrzej Maślejak SChr, który wspominając swoje spotkania z Ojcem Posadzym, przybliżył nam jego ducha maryjnego.

Siostry Misjonarki z placówki w Lombard przygotowały oprawę liturgiczną i muzyczną. Wieczór zakończyliśmy rekreacją, podczas której s. Karolina Szymkowiak MChR, przedstawiła nam „w pigułce” Sługę Bożego jako „Czciciela Maryi”, ukazując cechy, jakie winniśmy posiadać, aby być synami i córkami Maryi.

Bogu niech będą dzięki za kolejny rok trwania na modlitwie w intencji wyproszenia cudu za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego, aby mógł być ogłoszonym Świętym Orędownikiem Polonii.

Możliwość komentowania została wyłączona.