BpPiotrch

Wizyta Bpa Piotra Turzyńskiego w Chicago

Wizyta delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp. Piotra Turzyńskiego w Chicago, w  Kościele św. Konstancji oraz w Domu Delegatury Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

We wtorek 5 marca, na zaproszenie ks. Roberta Łojka, Proboszcza z kościoła p.w. św. Konstancji przyleciał do Chicago delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Ks. Biskup Piotr Turzyński przybył, aby wygłosić Rekolekcje wielkopostne.  Rekolekcje trwały od 10 do 13 marca. Temat rozważań: „Bóg bogaty w Miłosierdzie”. W piątek 8 marca i sobotę 9 marca ks. Biskup wygłosił także nauki rekolekcyjne  dla ponad trzystu dzieci i młodzieży z  Polskiego Programu Religijnego przy kościele św. Konstancji oraz Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana Kolbe. Dziękujemy Ks. Biskupowi  Piotrowi za cenne wskazówki, jak pielgrzymować właściwą droga do nieba oraz za przybliżenie nas do Pana Boga.

W piątek po naukach ks. Biskup spotkał się z nauczyciela i katechetami. W Programie Religijnym katechizują trzy misjonarki: s. Anna Kalinowska – klasy komunijne, s. Karolina Szymkowiak – pierwsza i druga klasa liceum. Katechetką klas przygotowujących się do bierzmowania, a zarazem dyrektorką Programu jest s. Anna Strycharz.

W niedzielę 10 marca w parafii św. Konstancji w Chicago odbyła się uroczystość wręczenia medalu „Pro Polonia et Ecclesia” dla Poradni Rachel, na czele z  s. Maksymilianą Kamińską MChR, Założycielką placówki oraz dla Związku Klubów Polskich. Podczas Mszy świętej ks. Biskup pobłogosławił i wręczył krzyże dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Podczas swej wizyty ks. Biskup spotykał się z licznymi grupami parafialnymi: Klubem Polonia, Stowarzyszeniem św. Józefa, Grupą Różańcowa, Kołami Koronkowymi dorosłych i dziecięcych, Grupą Lednicką, Scholą dziecięcą, ministrantami i lektorami oraz szafarzami, a także wieloma osobami indywidualnymi).

Ks. Biskup odwiedził także kilka razy naszą wspólnotę w domu delegatury. 12 marca, po comiesięcznym skupieniu spotkał się także z siostrami, które posługują w Chicago i okolicy.

W dniu wylotu ks. Biskup pobłogosławił pokarmy na szkolnym spotkaniu świątecznym, spotkał sią z rodzicami i dziećmi oraz obejrzał piękny program wielkanocny przygotowany przez uczniów.

Swoją wizytę duszpasterską w Chicago ks. Biskup zakończył Mszą św. w naszej kaplicy domowej. Cieszymy się z odwiedzin ks. Biskupa Turzyńskiego, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.