Rekolekcjey

Rekolekcje w amerykańskim Yorkville

Papież Franciszek obecny rok ogłosił Rokiem Modlitwy. W odpowiedzi na to zaproszenie papieża nasze tegoroczne rekolekcje w Yorkville (16-22 czerwca) poświęcone były modlitwie.

Rozważając tajemnice światła różańca, chcieliśmy „odnowić pragnienie przebywania w obecności Pana, słuchania Go i adorowania” (papież Franciszek). Pomagały nam w tym codzienne: Eucharystia, spotkanie ze Słowem Bożym w małych grupach, Namiot Spotkania, modlitwa psalmami, Apel Jasnogórski z dziesiątką różańca z tzw. dopowiedzeniami oraz nabożeństwa (różaniec, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Światła). 

W rekolekcjach uczestniczyło ok. 130 osób: dzieci i młodzież z grup oazowych przy parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard oraz mamy i dzieci z Domu Samotnej Matki w Chicago. Rekolekcje przygotowali i prowadzili: ks. Krzysztof Janicki SChr, s. Marta Cichoń, s. Magdalena Polak, s. Małgorzata Polańska, 15 osób z młodzieży – animatorów oraz rodzice, którzy przyjechali do opieki nad dziećmi i do posługi w kuchni. 

Był to zapewne czas radości ze spotkania z Panem w liturgii, w Jego słowie, w drugim człowieku, w przyrodzie. Naszą radość dzieliliśmy na wspólnych pogodnych wieczorach, dyskotekach, ognisku, przy tworzeniu projektów, a nawet przy zmywaniu naczyń. 

Możliwość komentowania została wyłączona.