oplus_0

Koncert misjonarskiej scholi „Dominus Regnat”

Wieczorem 2 lipca grupa sióstr z Moraska uczestniczyła w koncercie Vocavit me Dominus w kościele pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej w Poznaniu.  

Koncert odbył się w ramach tegorocznego XVII Ogólnopolskiego Kursu Śpiewu Gregoriańskiego, a wykonawcami byli Schola „Dominus Regnat” oraz grający na organach Tomasz Kramer. Dyrygentką scholi, którą tworzą siostry naszego Zgromadzenia, jest s. Sylwia Marciniak, a wraz z nią śpiewają: s. Iga Baksalary,  s. Agnieszka Likos, s. Dominika Ruta, Edyta Sidyk i s. Urszula Wiśniewska.

Wykonawcy uraczyli zebranych w sanktuarium słuchaczy wieloma pięknymi utworami gregoriańskimi, których łączyła postać św. Jana Chrzciciela. Wśród nich był m.in. hymn Ut queant laxis oraz propria mszalne z uroczystości narodzenia Poprzednika Jezusa. Był to świadomy wybór tematyki dokonany przez s. Sylwię ze względu na patronat parafii, na terenie której znajduje się nasz macierzysty klasztor. Stąd też wśród gości znaleźli się niektórzy z parafian pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela, którzy na co dzień zaangażowani są w śpiew podczas liturgii w kościele.

Możliwość komentowania została wyłączona.