www_bpTurzynski-1068x712

Bp Piotr Turzyński z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą

Pamiętamy o Was i chcemy Wam powiedzieć, że jesteście częścią integralną naszej wspaniałej Ojczyzny – napisał z okazji przypadającego 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą bp Piotr Turzyński. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej podziękował środowiskom polonijnym za pielęgnowanie kultury polskiej i przekazywanie jej młodemu pokoleniu.

 „Życzę Wam żebyście nigdy nie stracili przekonania, że polskość jest wielkim darem Bożym, dzięki któremu zajaśniały w świecie dwa słowa: solidarność i miłosierdzie” – napisał w słowie do Polonii i Polaków za granicą bp Piotr Turzyński. Podziękował środowiskom polonijnym za to, że są świadkami wiary w świecie oraz promują polską kulturę.

„Z wdzięcznością myślę o polonijnych wspólnotach parafialnych, o szkołach polonijnych i wszelkich instytucjach i środowiskach, gdzie pielęgnowany jest polski duch” – napisał bp Turzyński. Wyraził też wdzięczność za trud kapłanów, sióstr zakonnych i wielu ludzi świeckich włożony w to, by polonijne parafie były żywymi ośrodkami wiary i patriotyzmu.

Pełny tekst słowa

Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej w swoim słowie zaprosił też na kolejny Kongres Rodzin Polonijnych, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia w Brukseli.

W intencji Polonii i Polaków za granicą bp Piotr Turzyński modlił się w czasie Mszy św. 2 maja o godzinie 13.30 na Jasnej Górze. Eucharystia była transmitowana w Telewizji Trwam.

Zdjęcie i tekst: BP KEP

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą przeprowadzono również wywiad z Biskupem Turzyńskim, w której Ksiądz Biskup podzielił się spostrzeżeniami na temat duszpasterstwa polonijnego ze swojej dwuletniej posługi Delegata. W wywiadzie podkreśla m.in. rolę Księży Chrystusowców i Sióstr Misjonarek wśród Polaków poza granicami Ojczyzny.

Zaproszenie do wspólnej modlitwy w intencji Polonii:

Możliwość komentowania została wyłączona.