SONY DSC

Modlitwa w intencji Polonii w domu generalnym

2 maja obchodziłyśmy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Nasza moraska wspólnota włączyła się w modlitwę za tę powierzoną naszej pieczy cząstkę Kościoła.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech ks. Michał Wilkosz. Odnosząc się do duszpasterstwa polonijnego, w którym posługuje, zaakcentował w swojej homilii potrzebę wierności dogmatom naszej wiary nauczanym przez Kościół przy jednoczesnym otwarciu na bogactwo wartości społeczności danego kraju, które zastajemy jako emigranci.

Była to jednocześnie ostatnia Msza św. na zakończenie rekolekcji zakonnych, które ks. Michał prowadził przez sześć dni dla misjonarek z kraju i zagranicy. W uroczystości wzięły zatem udział siostry rekolektantki i nasz kapelan ks. Tomasz Mikulak oraz zaproszeni goście: przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztof Olejnik SChr, superior z Puszczykowa ks. Zbigniew Kutnik SChr, wicesuperior domu głównego ks. Mateusz Socha SChr oraz nowicjusze z Mórkowa.

Po obiedzie na ogrodowym boisku rozegrano tradycyjnie towarzyski mecz siatkówki. Swoich sił próbowali przede wszystkim przedstawiciele młodszego pokolenia sióstr i braci. Mecz przyniósł wiele wspaniałych emocji i radości, co można w jakiejś części zobaczyć na załączonych poniżej zdjęciach.   

Siatkarze i kibice po zakończonym meczu

Możliwość komentowania została wyłączona.