Spotkaniem

Spotkanie dla dzieci przed I Komunią św. w Morasku

W niedzielę 12 maja w naszym domu w Morasku s. Monika Jurewicz zorganizowała spotkanie dzieci, które przygotowuje do Pierwszej Komunii Świętej. Na tydzień przed uroczystością w ramach przygotowania do tego pięknego wydarzenia w moraskim klasztorze zgromadziło się około 60 dzieci z parafii pw. Św. Jadwigi Królowej z Umultowa i kilkoro z parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z Moraska.

Podczas spotkania w atmosferze ogromnej radości mogliśmy przeżyć warsztaty muzyczne, które poprowadziła Pani Monika i Basia z muzykami. Następnie miały miejsce warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonywały kartki dla Pana Jezusa, a w których to później przed Najświętszym Sakramentem pisały list do Jezusa Eucharystycznego. Nie zabrakło szaleństw w ogrodzie zakonnym i oczywiście wspólnego czasu przy suto zastawionym stole dzięki ukochanym rodzicom dzieci.

Spotkanie zakończyliśmy w auli, gdzie obejrzeliśmy film „Największy z cudów”, który jak mamy nadzieję, pomoże nam jeszcze bardziej świadomie przeżywać Eucharystię.

Zdjęcia

Możliwość komentowania została wyłączona.